Skip to end of metadata
Go to start of metadata
Kreodin toimitus

Kreodi - Ammattikorkeakoulukirjastojen verkkolehti 
Kevään deadlinet: 31.1. (avoin toimintakulttuuri) 31.3. ja Avoin TKIO & oppiminen 15.5.
Syksyn deadlinet: 15.9. 30.10. (viestintä ja markkinointi) 30.11.
Jos haluat kirjoittaa jutun, kysy omalta aluetoimittajalta tai päätoimittajalta Minnalta (minna.marjamaa@laurea.fi) tarkemmin.
Kreodin toimituskunnan check list

Lehden toimituskunta:
Minna Marjamaa, Laurea, päätoimittaja (pääkaupunkiseutu, Turku, ruotsinkieliset amkit) minna.marjamaa@laurea.fi
Terhi Kaipainen, Xamk, JAMK, Humak Diak terhi.kaipainen@xamk.fi
Noora Kontturi, Karelia, Savonia noora.kontturi@karelia.fi
Annamari Pudas, Lapin korkeakoulukirjasto (Pohjois-Suomi ja Kainuu) annamari.pudas@ulapland.fi
Riikka Sinisalo, SAMK, LAB, PolAMK riikka.sinisalo@lab.fi
Tiina Tolonen, Oamk Centria, Seinäjoki, Vaasa, tiina.e.tolonen@oulu.fi
Hellevi Hakala Metropolia ja kirjastojen koordinointi hellevi.hakala@metropolia.fi
Ann-Kristin Åvall, Arcada (ruotsinkieliset ammattikorkeakoulut ja Ahvenanmaa, Anki vuoden 2020-2021 vapaalla)

Kreodin toimituksen sähköpostiosoite
kreodi.toimitus@lists.metropolia.fi
minna.marjamaa@laurea.fi

Sivuston vastaavat: Minna Marjamaa

  • No labels