Opetukset näkyvät Tuudon lukujärjestyksessä kolmiolla merkittynä Odottaa hyväksymistä -tilassa siihen asti, kun kunnes opettaja on vahvistanut ilmoittautumisesi. (Kuva 1)
Info |
---|
Toteutusten ja opetusryhmien seuraaminen ja piilottaminen Tuudon lukujärjestyksestä
Voit seurata Tuudossa toteutuksia, joille et ole ilmoittautunut. Voit seurata myös sellaisia kursseja, joiden ilmoittautuminen ei ole vielä alkanut. Seurattu toteutus ilmestyy Tuudon lukujärjestykseen ja näkyy tulevissa opinnoissa. Seuraamisen voi tehdä ja poistaa samasta paikasta, jossa toteutukselle ilmoittaudutaan. (Kuva 2)
Voit myös piilottaa Tuudon lukujärjestyksestäsellaisia opetustapahtumia, toteutuksen opetusryhmiä ja toteutuksia, joille olet ilmoittautunut näpäyttämällä lukujärjestyksessä kyseisen kurssin tapahtumaa ja valitsemalla Piilota tapahtuma/ryhmä/kurssi. (Kuva 3)
Tip |
---|
Opettaja saattaa asettaa sinut eri opetusryhmään kuin mihin johon olet ilmoittautuessasi toivonut. Voit ylläolevan ohjeen avulla poistaa väärän opetusryhmän aikataulut lukujärjestyksestäsi. |
Voit kätkeä piilotetut tapahtumat lukujärjestyksessä valitsemalla oikeasta yläkulmasta kolme pistettä ja sieltä Kätke piilotetut tapahtumat -vaihtoehdon. (Kuva 4)
Info | ||
---|---|---|
| ||
Info | ||
---|---|---|
| ||
Info | ||
---|---|---|
| ||
Info | ||
---|---|---|
| ||