Organisaatiot voivat päivittää sivun kommenttikenttään omat tietonsa, josta VIRTA-tiimi kerää ne taulukkoon.

OrganisaatioYhteydenotto-osoite (yhteyshenkilö tai muu palveluosoite)Tietojen latausrytmi ja tiedonsiirtotapa
YLIOPISTOT

Aalto yliopisto

Yhteyshenkilö: janne.jamsen(a)aalto.fi

Julkaisutietoihin liittyvät korjauspyynnöt (esim. julkaisutyyppien tarkistukset): acris(a)aalto.fi

Tiedot siirretään kerran vuorokaudessa.
Hanken Svenska handelshögskolan

Julkaisutietoihin liittyvät tiedustelut: haris@hanken.fi

Tiedot siirretään kerran kuukaudessa.
Helsingin yliopisto

tuhat-info(a)helsinki.fi

Latausrytmi kerran vuorokaudessa.
Itä-Suomen yliopisto

sole-cris(a)uef.fi

Mari Niemi

Tiedot siirretään noin kahden kuukauden välein.
Jyväskylän yliopisto

converis-publications(a)jyu.fi

Marja-Leena Harjuniemi

Tiedot siirretään noin kolmen kuukauden välein. Kehitteillä säännöllinen VIRTA-siirto.

Lapin yliopisto

Yhteyshenkilöt:

Eija Kumpula, lacris(a)ulapland.fi (julkaisut)

Jani Koppström, jani.koppstrom(a)ulapland.fi (tekninen)


LUT-yliopisto

Ilkka Nokelainen, ilkka.nokelainen(at)lut.fi

Tanja Matikainen, tanja.matikainen(at)lut.fi

researchportal(at)lut.fi



MaanpuolustuskorkeakouluEsa Hämäläinen, Esa.I.Hamalainen(a)mil.fi
Oulun yliopisto

oy.tutkii(a)oulu.fi

Juha Aittakumpu

Virpi Miettinen


Taideyliopisto

Yhteyshenkilöt

helena.haimi(a)uniarts.fi

erkki.nurmi(a)uniarts.fi

katariina.kivisto-rahnasto(a)uniarts.fi

jari.varala(a)uniarts.fi (tekninen)

virta-julkaisutietopalvelu(a)uniarts.fi

Tiedot (A-E) siirretty kerran vuodessa. Vuodesta 2018 alkaen useammin, tarpeen mukaan.
Tampereen yliopisto

cris.tau(a)tuni.fi 

Tietojen siirto päivittäin 
Turun yliopisto

researchportal(a)utu.fi

Anna-Kaarina Linna

Tiedot siirretään kerran vuorokaudessa VIRTAan.
Vaasan yliopisto

etunimi.sukunimi(a)uva.fi

Anne Yli-Hallila (Julkaisut)

Katri Rintamäki  (julkaisut)

Arja Kokkonen-Metsola (Tekninen)

Paul Niemistö (Tekninen)

Tietojen lataus tarpeen mukaan
Åbo Akademiartur(a)abo.fi
AMK:t

Arcada

Yhteyshenkilö:

Inger Måtts-Wikström

inger.matts-wikstrom(at)arcada.fi

Tietojen lataus Justuksen kautta n. viikoittain.
Centria-ammattikorkeakoulu

Hanna-Riina Aho, hanna-riina.aho@centria.fi


Diakonia-ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö Mervi Kivirinta, mervi.kivirinta@diak.fi

Julkaisutietoihin liittyvät tiedustelut: julkaisutiedot@diak.fi

Tietojen siirto Justuksen kautta muutaman viikon välein.
Haaga-Helia ammattikorkeakoulu

Antti Nyqvist, antti.nyqvist@haaga-helia.fi

Tietojen lataus JUSTUS-palvelun kautta noin viikoittain.
Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK

julkaisurekisteri(a)hamk.fi

Katja Laitila, Nina Hynnä


Humanistinen ammattikorkeakoulu

Jaakko Nyrönen, jaakko.nyronen(at)humak.fi


Jyväskylän ammattikorkeakoulu

Julkaisutietoihin liittyvät yhteydenotot: julkaisurekisteri(a)jamk.fi

Yhteyshenkilöt: Riitta Ruuska, Susanna Niemilahti-Könkkölä ja Birgitta Kurvinen

Tiedot siirtyvät Justuksen kautta reaaliaikaisesti.
Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu XAMK

Julkaisutietoihin liittyvät yhteydenotot:
julkaisut(a)xamk.fi

Yhteyshenkilö: Eeva-Maria Suojärvi,
eeva-maria.suojarvi(a)xamk.fi


Tiedot siirtyvät Justuksen kautta reaaliaikaisesti.
Karelia-ammattikorkeakoulu

julkaisut(a)karelia.fi

Kaisa Varis

Tietojen lataus Justuksen kautta n. viikoittain
LAB-ammattikorkeakouluJohanna Kiviluoto (julkaisut), johanna.kiviluoto(a)lut.fiKäytössä JUSTUS julkaisutietojen tallennuspalvelu.
Lahden ammattikorkeakoulu

Johanna Kiviluoto (julkaisut), johanna.kiviluoto(a)lut.fi

JUSTUS käytössä, julkaisutiedot sitä kautta Virtaan 2017 alkaen (A-E, 2018 alusta myös F)
Laurea-ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilöt:

Anna Laakkonen, julkaisut[at]laurea.fi

Tiedot ladataan Justuksen kautta, latausrytmi kerran vuorokaudessa.
Lapin ammattikorkeakouluMarja Pernu, marja.pernu(a)ulapland.fiTiedot siirretään VIRTAan tarpeen mukaan
Metropolia ammattikorkeakoulu

Joona Koiranen,  julkaisut@metropolia.fi

2017 saakka tiedot VIRTA:an kerran vuodessa. 2018 alkaen JUSTUS.

Oulun ammattikorkeakoulu


Riitta Kokko (julkaisut)

riitta.kokko(a)oulu.fi

Neea Salo (tekninen)

neea.salo(a)oulu.fi

Juha-Pekka Pihlajakoski (tekninen)

juha-pekka.pihlajakoski(a)oamk.fi

Tietojen siirto Justuksen kautta noin viikoittain.
Poliisiammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilöt

Kirsi Uimonen, kirsi.uimonen(a)polamk.fi

Tuula Koponen, tuula.koponen(a)polamk.fi

JUSTUS käytössä, tarkistus viikoittain
Saimaan ammattikorkeakouluTanja Matikainen, tanja.matikainen(a)lut.fiTietojen siirto kehitysvaiheessa, tavoitteena siirtyminen kuukausittaisiin Virta-latauksiin alkuvuodesta 2018.
Satakunnan ammattikorkeakoulu

julkaisurekisteri(a)samk.fi

Jussi Kärki ja Raija Järvimäki

Tietojen siirto Justuksen kautta muutaman viikon välein.
Savonia-ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilöt: 

Mira Juppi, mira.juppi@savonia.fi

Anu Räty-Härkönen, anu.raty-harkonen@savonia.fi


Seinäjoen ammattikorkeakoulu SeAMK

Minna Karvonen, minna.karvonen(a)seamk.fi

2017 julkaisutiedot pääasiassa VIRTA-siirtona, 2018 Justuksen kautta todennäköisesti viikoittain.
Tampereen ammattikorkeakoulu

Tiina Kenttälä-Koivumäki, tiina.kenttala-koivumaki@tamk.fi

Kirsi Varpa, kirsi.varpa@tamk.fi

2017 ja 2018 A-E Justuksen kautta

2017 F, H ja I Kota-siirtona, jatkossa JUSTUS

Tietojen lataus Justuksen kautta noin viikoittain.

Turun ammattikorkeakoulujulkaisutiedonkeruu(a)turkuamk.fiKäytössä Justus, josta tiedot siirtyvät VIRTAan reaaliaikaisesti.
Vaasan ammattikorkeakouluMari Mäkynen, mari.makynen@tritonia.fi
Yrkeshögskolan Novia

Johanna Glader, johanna.glader(a)novia.fi

Tietojen lataus Justuksen kautta noin viikoittain.
F, H ja I Kota-siirtona 2017, 2018 Justuksen kautta.
SAIRAANHOITOPIIRIT / YLIOPISTOLLISET SAIRAALAT

HUStuhat-info(a)helsinki.fi
KYS

Ulla Raittonen (ulla.raittonen(a)uef.fi (julkaisuasiat)

Saara Savolainen (saara.savolainen(a)istekki.fi (tekninen yhteyshenkilö)


TYKS / Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri

Marjukka Heiniö-Silfergren, marjukka.heinio

-silfergren@tyks.fi

Tietojen latauksen hoitaa Istekki oy
TAYS

Pirjo Heikkilä

pirjo.heikkila(at)pshp.fi


OYS / Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri

jaana.hyytinen@ppshp.fi


MUUT

Lääkealan turvallisuus- ja kehittämiskeskus Fimea

Sanna Saarinen, sanna.saarinen@fimea.fi 

Tiedot siirretään kerran vuodessa Virtaan (pieni virasto, vähän julkaisuja)
Työterveyslaitos

Kati Sajaniemi, kati.sajaniemi@ttl.fi 

Uudet ja muuttuneet tiedot siirtyvät päivittäin, tunnin välein.

Ulkopoliittinen instituutti

Johanna Meltti, johanna.meltti(a)fiia.fi 

Toistaiseksi tiedot siirretään kerran vuodessa VIRTAan. Kehitteillä päivittäinen siirto.
VTT

Timo Hellgren, timo.hellgren(a)vtt.fi

Tiedot (status 1) pyritään siirtämään jatkossa kerran kuussa. Tarvittaessa, mm. korjaukset, tiheämmällä aikavälillä. OKM-tilastoihin (status 2) julkaisut siirretään kerran vuodessa.

Geologian tutkimuskeskus

Merja Mehtälä, merja.mehtala@gtk.fi