Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Organisaatiot voivat päivittää sivun kommenttikenttään omat tietonsa, josta VIRTA-tiimi kerää ne taulukkoon.

OrganisaatioYhteydenotto-osoite (yhteyshenkilö tai muu palveluosoite)Tietojen latausrytmi ja tiedonsiirtotapa
YLIOPISTOT

Aalto yliopisto

Yhteyshenkilö: janne.jamsen(a)aalto.fi

Julkaisutietoihin liittyvät korjauspyynnöt (esim. julkaisutyyppien tarkistukset): acris(a)aalto.fi

Tiedot siirretään kerran vuorokaudessa.
Hanken Svenska handelshögskolan

Margareta Danielsson (julkaisutiedot)
margareta.danielsson(a)hanken.fi

Patrik Welling (tekninen)
patrik.welling(a)hanken.fi

Tietojen lataus tarpeen mukaan.
Helsingin yliopisto

tuhat-info(a)helsinki.fi

Latausrytmi kerran vuorokaudessa.
Itä-Suomen yliopisto

sole-cris(a)uef.fi

Mari Niemi

Tiedot siirretään noin kahden kuukauden välein.
Jyväskylän yliopisto

tutka-publications(a)jyu.fi

Marja-Leena Harjuniemi

Toistaiseksi tiedot siirretään kerran vuodessa. Vuoden 2018 aikana on tarkoitus siirtyä päivittäisiin tai viikottaisiin siirtoihin.
Lapin yliopisto

Yhteyshenkilöt:

Eija Kumpula, lacris(a)ulapland.fi (julkaisut)

Jani Koppström, jani.koppstrom(a)ulapland.fi (tekninen)


Lappeenrannan teknillinen yliopisto

etunimi.sukunimi(a)lut.fi

Ilkka Nokelainen

Tanja Matikainen



Oulun yliopisto

oy.tutkii(a)oulu.fi

Juha Aittakumpu

Virpi Miettinen


Oulun ammattikorkeakoulu


etunimi.sukunimi(a)oamk.fi

Riitta Kokko (julkaisut)

Vesa Jokikokko ja Juha-Pekka Pihlajakoski (tekninen)


Taideyliopisto

Yhteyshenkilöt

helena.haimi(a)uniarts.fi

erkki.nurmi(a)uniarts.fi

katariina.kivisto-rahnasto(a)uniarts.fi

jari.varala(a)uniarts.fi (tekninen)

virta-julkaisutietopalvelu(a)uniarts.fi

Tiedot (A-E) siirretty kerran vuodessa. Vuodesta 2018 alkaen useammin, tarpeen mukaan.
Tampereen teknillinen yliopisto

Yhteyshenkilö: yrjo.lappalainen(a)tut.fi

Julkaisutietoihin liittyvät tiedustelut: tutcris(a)tut.fi

Julkaisutiedot (A-E) siirretään Virtaan kerran vuorokaudessa. F, H ja I -julkaisut Kota-siirtona.
Tampereen yliopisto

Sirpa Hangasmäki, sirpa.hangasmaki(a)uta.fi

Päivittäinen tietojen siirto
Turun yliopisto

researchportal(a)utu.fi

Anna-Kaarina Linna

Tiedot siirretään kerran vuorokaudessa VIRTAan.
Vaasan yliopisto

etunimi.sukunimi(a)uva.fi

Anne Yli-Hallila (Julkaisut)

Katri Rintamäki  (julkaisut)

Arja Kokkonen-Metsola (Tekninen)

Paul Niemistö (Tekninen)

Tietojen lataus tarpeen mukaan
Åbo Akademiartur(a)abo.fi
AMK:t

Arcada

inger.matts-wikstrom(a)arcada.fi

Inger Måtts-Wikström, Maria von Hertzen

Tietojen lataus Justuksen kautta n. viikoittain.
Centria-ammattikorkeakoulu

Marjo Pekola, marjo.pekola(a)centria.fi


Haaga-Helia ammattikorkeakoulu

Tytti Rajahonka, tytti.rajahonka(a)haaga-helia.fi

Vuoden 2017 tiedot vielä vuosittaisena VIRTA-siirtona, vuoden 2018 alusta lähtien Justuksen kautta tiheämmin, todennäköisesti noin viikoittain.
Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK

julkaisurekisteri(a)hamk.fi

Katja Laitila, Nina Hynnä


Humanistinen ammattikorkeakoulu

Hilla Mäkelä, hilla.makela(a)humak.fi


Jyväskylän ammattikorkeakoulu

julkaisurekisteri(a)jamk.fi

Riitta Ruuska

2017: A-E Justuksen kautta VIRTAan, F, H ja I Kota-siirtona

2018: myös taidejulkaisut Justuksen kautta, mikäli ominaisuus on tuotannossa ajoissa

Tietojen latausrytmi tihenee Justuksen käyttöönoton myötä, mutta siitä ei ole tarkkaa suunnitelmaa vielä.

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu XAMK

Eeva-Maria Suojärvi, eeva-maria.suojarvi(a)xamk.fi, Pekka Malvela, pekka.malvela(a)xamk.fi

Tietojen lataus Justuksen kautta n.viikoittain.
Karelia-ammattikorkeakoulu

julkaisut(a)karelia.fi

Kaisa Varis

Tietojen lataus Justuksen kautta n. viikoittain
Lahden ammattikorkeakoulu

Johanna Kiviluoto (julkaisut), johanna.kiviluoto(a)lamk.fi

JUSTUS käytössä, julkaisutiedot sitä kautta Virtaan 2017 alkaen (A-E, 2018 alusta myös F)
Laurea-ammattikorkeakoulu

Yhteishenkilöt:

Anna Laakkonen, anna.laakkonen(a)laurea.fi

Noora Montonen, noora.montonen(a)laurea.fi

Tarja Laakkonen, tarja.a.laakkonen(a)laurea.fi

Tiedot ladataan Justuksen kautta, latausrytmi kerran vuorokaudessa.
Lapin ammattikorkeakouluMarja Pernu, marja.pernu(a)ulapland.fiTiedot siirretään VIRTAan tarpeen mukaan
Metropolia ammattikorkeakoulu

Annika Häyrynen, annika.hayrynen(a)metropolia.fi

2017 saakka tiedot VIRTA:an kerran vuodessa. 2018 alkaen JUSTUS.
Poliisiammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilöt

Kirsi Uimonen, kirsi.uimonen(a)polamk.fi

Tuula Koponen, tuula.koponen(a)polamk.fi

JUSTUS käytössä, tarkistus viikoittain
Saimaan ammattikorkeakouluTanja Matikainen, tanja.matikainen(a)lut.fiTietojen siirto kehitysvaiheessa, tavoitteena siirtyminen kuukausittaisiin Virta-latauksiin alkuvuodesta 2018.
Satakunnan ammattikorkeakoulu

julkaisurekisteri(a)samk.fi

Jussi Kärki ja Irina Vikman

Tietojen siirto Justuksen kautta muutaman viikon välein.
Savonia-ammattikorkeakoulu

Yhteyshenkilö: tuula.snicker(a)savonia.fi


Seinäjoen ammattikorkeakoulu SeAMK

Minna Karvonen, minna.karvonen(a)seamk.fi

2017 julkaisutiedot pääasiassa VIRTA-siirtona, 2018 Justuksen kautta todennäköisesti viikoittain.
Tampereen ammattikorkeakoulu

Tiina Kenttälä-Koivumäki, tiina.kenttala-koivumaki@tamk.fi

Kirsi Varpa, kirsi.varpa@tamk.fi

2017 ja 2018 A-E Justuksen kautta

2017 F, H ja I Kota-siirtona, jatkossa JUSTUS

Tietojen lataus Justuksen kautta noin viikoittain.

Turun ammattikorkeakoulujulkaisutiedonkeruu(a)turkuamk.fiToistaiseksi tiedot siirretään VIRTA-tiedonsiirtona kerran vuodessa.
Yrkeshögskolan Novia

Johanna Glader, johanna.glader(a)novia.fi

Tietojen lataus Justuksen kautta noin viikoittain.
F, H ja I Kota-siirtona 2017, 2018 Justuksen kautta.
SAIRAANHOITOPIIRIT / YLIOPISTOLLISET SAIRAALAT

TYKS / Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri

Marjukka Heiniö-Silfergren, marjukka.heinio

-silfergren@tyks.fi

Tietojen latauksen hoitaa Istekki oy



MUUT

Lääkealan turvallisuus- ja kehittämiskeskus Fimea

Mira Juppi, mira.juppi(a)fimea.fi

Tiedot siirretään kerran vuodessa Virtaan (pieni virasto, vähän julkaisuja)
Työterveyslaitos

Seppo Tuomivaara, seppo.tuomivaara(a)ttl.fi


Ulkopoliittinen instituutti

Johanna Meltti, johanna.meltti(a)fiia.fi 

Toistaiseksi tiedot siirretään kerran vuodessa VIRTAan. Kehitteillä päivittäinen siirto.
VTT

timo.hellgren(a)vtt.fi

Julkaisutiedot toimitetaan toistaiseksi kerran vuodessa. Vuosi 2017 vanhasta järjestelmästä, vuodesta 2018 Puresta.

10 Comments

  1. Työterveyslaitos

    Seppo Tuomivaara, seppo.tuomivaara@ttl.fi

  2. Humanistinen ammattikorkeakoulu

    Hilla Mäkelä, hilla.makela(a)humak.fi


  3. Poliisiammattikorkeakoulu

    Justus käytössä, tsekkaus viikottain

    Yhteyshenkilöt

    Kirsi Uimonen, kirsi.uimonen@polamk.fi

    Tuula Koponen, tuula.koponen@polamk.fi

  4. Taideyliopisto

    Yhteyshenkilöt

    helena.haimi@uniarts.fi

    erkki.nurmi@uniarts.fi

    katariina.kivisto-rahnasto@uniarts.fi

    jari.varala@uniarts.fi (tekninen)

    virta-julkaisutietopalvelu@uniarts.fi

    Tiedot (A-E) siirretty kerran vuodessa. Vuodesta 2018 alkaen useammin, tarpeen mukaan.


  5. Aalto-yliopisto

    Yhteyshenkilö: janne.jamsen@aalto.fi

    Julkaisutietoihin liittyvät korjauspyynnöt (esim. julkaisutyyppien tarkistukset): acris@aalto.fi

    Tiedot siirretään kerran vuorokaudessa.

  6. Korjaus VTT:n yhteyshenkilön sähköpostiosoitteeseen: timo.hellgren@vtt.fi

  7. Savonia-ammattikorkeakoulu

    Yhteyshenkilö: kukka-maritta.taskinen@savonia.fi

  8. Yrkeshögskolan Novia

    Tietojen lataus Justuksen kautta n. viikoittain. F, H ja I Kota-siirtona 2017, 2018 Justuksen kautta.

  9. Tampereen teknillinen yliopisto

    Yhteyshenkilö: yrjo.lappalainen@tut.fi

    Julkaisutietoihin liittyvät tiedustelut: tutcris@tut.fi

    Julkaisutiedot (A-E) siirretään Virtaan kerran vuorokaudessa. F, H ja I -julkaisut Kota-siirtona.

  10. Hanken Svenska handelshögskolan

    Julkaisutietoihin liittyvät tiedustelut: haris@hanken.fi

    Tekninen yhteyshenkilö:
    Patrik Welling
    patrik.welling(a)hanken.fi

    (Tiedoksi: Margareta Danielsson on virkavapaalla ja palaa syyskussa 2019)